menu

Wizualizacja

Wizualizacja polepszająca swoje wyniki fizyczne znalazła początkowo zastosowanie w NASA, jako narzędzie wspomagające astronautów. Efekty były na tyle zdumiewające, że wizualizacja została przeniesiona na arenę sportową przez Amerykański Komitet Olimpijski.

Podłączono olimpijskich biegaczy do specjalistycznej aparatury i poproszono ich o wyobrażanie sobie biegu. Poinstruowano ich, żeby wyobrażany przez nich bieg był bogaty pod względem sensorycznym - słuchowym, wzrokowym, węchowym, smakowym i dotykowym.http://www.jbb-coaching.pl/upl/dp/21/f385.png

Co odkryto? Mięśnie biegaczy napinały się dokładnie w tej samej kolejności jak miało to miejsce w czasie realnego biegu. Umysł traktował wyobrażenie na równi z rzeczywistością!
To jest właśnie wizualizacja w sporcie!

Drużyny na najwyższym poziomie trenują w podobny sposób. Dietetycy odżywiają ich podobnie, relaksują się w podobny sposób, nawet śpią w tych samych hotelach! Pierwiastek, który wyróżnia zwycięzcę i przegranego znajduje się gdzie indziej...

...w głowie.

Ćwiczenie z wizualizacją jest bardzo kontrowersyjne, ale tez niezwykle skuteczne. Osoba przeprowadzająca wizualizację to Jakub B. Bączek - złoty medalista Mistrzostw Świata, który jako trener mentalny kadry narodowej, między innymi przez ćwiczenie wizualizacji przyczynił się do zajęcia pierwszego miejsca na podium.
Ćwiczenie jest w pełni bezpieczne, będziecie mieli pełną kontrolę nad tym co się dzieje.

Jeżeli nie wiesz do jakiego portu płyniesz, żaden wiatr nie będzie właściwy. Dlatego z pomocą wiedzy tu zawartej ustalisz kierunek, zostaniesz kapitanem własnego statku, a podmuch motywacji zabierze cię do celu twojej przygody!

 

Footer